středa 3. srpna 2016

THE PHOTOSHOOTS > 2016 > ELLE MAGAZINE US SEPTEMBER 2016 > BY TERRY TSIOLIS & STYLED BY SAMIRA NASR + STORY/VIDEO CARA DELEVINGNE AS ICONIC MOVIE VILLAINS


Mám tady nádherné HQ fotografie určené pro americký magazín Elle na měsíc září 2016. Fotografie jsou opravdu nádherné a Caře to na nich moc sluší! Líbí se mi jak ty černobílé, tak i barevné. Elle vydá má dvě verze obálek vydání na měsíc září a obě mám v galerii! Zamilovala jsem si hlavně černobílou fotografii, kterou mám i na úvodní fotce a to v roztomilé čepici a outfitu od Louis Vuitton! 

I have a wonderful HQ photographs for an American magazine Elle for the month of September 2016. The pictures are really gorgeous and care to them too beautiful! I like how the black and white as well as color. Elle has issued two versions of envelopes release for the month of September and two in my gallery! I loved the mostly black and white photo that I have in the cover picture and the cute hat and outfit from Louis Vuitton!

   


VIDEO CARA AS ICONIC MOVIE VILLAINS/ELLE MAGAZINE 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

STORY

Cara Delevingne is no longer just one of the world's biggest model and the coolest girl in fashion (though she still is those things). She's now among Hollywood's most captivating breakout actresses. And she's an icon for legions of adoring fans who revere her extreme honesty and untempered sense of self, making her the only woman who could adequately sum up a season that's all about more, more, more personality.

Jessica Pressler met up with the star on her home turf, and talked about everything from major turning points in her life to what she finds most challenging as an actress, if she regrets the mistakes she's made, and how far Suicide Squad costar Jared Leto really took staying in character as The Joker.

Check out Delevingne in Suicide Squad, in theaters August 5th, and pick-up a copy of ELLE's September issue on newsstands nationwide August 16 to read the entire story. Until then, here's a sneak peek at what she had to say:

How taking up yoga saved her life and helped her turn everything around:

"For me, yoga's the only way I can really feel things and check how I am. Because there is always pain somewhere, even if it's completely irrational pain, and it's always good to find it and get it out. If I don't cry pretty much every day I will hold it in, and it will manifest in me in things that are destructive, like my skin."

On why she opened up about her own struggles on social media and in interviews after young fans started sharing theirs with her:

"I couldn't just sit there and listen to these girls, and boys, too, but usually girls, say this stuff, about bullying, about their sexuality, depression, and guilt and suicidal thoughts and just all of it, without being like, 'I have been through that, and it's going to be okay.' If I can help a teenager go through a better time than they should be, then I am going to fucking do that. I mean, fucking being a teenager suuuccccks. And I somehow came through the other end."

On Suicide Squad costar Will Smith putting "emotions first" and why she crying is the most challenging part of acting:

"I don't think I have ever, ever cried in front of more than one person ever, ever," she says. "Because I grew up in this very 'Emotion is weak, head up, move on, onward and upward' kind of way. Which is not healthy." Her face starts twitching a little, like she might cry. "Will Smith was telling me he brought up his kids to put their emotions first, and when I heard that, I was just like, 'Oh my God, that sounds like a fairy tale,' " she says. "Because emotions should be put first. It's the most important thing. No, I'm not going to start crying."

Source: ElleReakce:

0 komentářů:

Okomentovat

Social Profiles

Twitter Facebook Google Plus LinkedIn RSS Feed Email Pinterest

WELCOME TO IHEART-CARA

Vítejte na nejlepší české fan stránce o nádherné a talentované herečce, supermodelce a především úžasné osobnosti Cara Jocelyn Delevingne. Naleznete zde nejnovější fotografie z událostí, módní photoshooty pro značky i slavné magazíny, vlastnoručně přeložené rozhovory, různé články anebo zajímavosti, které třeba ještě o Caře nevíte. Tato stránka je tvořena jednou velkou fanynkou Cary a všechny informace, které zde naleznete si hledám poctivě sama jak na zahraničních stránkách, tak i na svých vlastních zdrojích:) Poprosím vás pouze o to, abyste nekopírovaly můj styl psaní a mé vlastní přeložené články, protože si s tím dávám velkou práci. Doufám, že se vám tady bude líbit a budete mě zde navštěvovat častěji a děkuji vám jak za vaši případnou návštěvu, tak i za krásné komentáře. Veškeré případné dotazy na mou osobu nebo na Caru směřujte prosím do menu na můj e-mail či na ask, kde vám mileráda zodpovím všechny vaše otázky:)

Vaše Christiene

SITE INFO


About: Cara Jocelyn Delevingne
Open: 18.07.2015
Admin: Christiene
Design by: Erika
Hosting: blogspot.cz/com
Email: kristyna.kneislova@centrum.cz

TRANSLATE

VOTM VIDEO OF THE MONTH

MY DARLING VISITORS

WHO IS CARA?

Cara Jocelyn Delevingne se narodila 12.8 1992 v Londýně v Anglii Anne Pandoře Delevingne a Charlesovi Hamar Delevingne. Je to britská modelka, herečka a zpěvačka, která je známá především pro modeling. Absolvovala přehlídky pro značky Chanel, Burberry, DKNY, Stella McCartney a další. V roce 2009 Cara podepsala smlouvu se Storm Model Management. Cara má dvě sestry Poppy Delevingne a Chloe Delevingne. V současné době se Cara zaměřuje více na herectví a mezi jejími připravovanými filmy patří: Suicide Squad, Valerian and the City of Thousand Planets, The Face of an Angel, London Fields a další. V současné době Cara také pracuje na svém prvním albu. Všechny další informace o Caře zjistíte ZDE

NEWEST CAMPAINGS

CALENDAR

MODELING CAMPAINGS

Yves Saint Laurent Scandal A/W 2016
nNrucOe2
Chanel Eyewear S/S 2016
sjOGzoRp
Love magazine cover 2016
9LvghWbP
I am not a trophy campaing 2016
kqg59aPo
YSL Mascara Vinyl Couture 2016
9RXCZbW5
W magazine Heart-Stopper 2016
YbND3eZt

LATEST MOVIE PROJECTSPAN
Role: Mermaid
Genre: Adventure,Family,Fantasy
Released: October 16, 2015
IMDB >> PHOTOS >> MORE INFOSuicide Squad
Role: Enchantress
Genre: Action
Released: August 5, 2016
IMDB >> PHOTOS >> MORE INFO


Valerian and the City of a Thousand Planets
Role: Laureline
Genre: Sci-Fi
Released:July 21, 2017
IMDB >> PHOTOS >> MORE INFO


Paper Towns
Role: Margo Roth Spiegelman
Release: 24 July
IMDB >> PHOTOS >> MORE INFO

FAMILY SITE

Popular Posts

FACEBOOK

Twitter

CARA'S OFFICIAL TUMBLR PAGE

Blog Archive

Používá technologii služby Blogger.

BTemplates.com

Blogroll

Copyright © © IHEART-CARA ™ Best Source Cara Jocelyn Delevingne | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com